Języki są bardzo przydatne w życiu i nikt mi nie wmówi, że nie. Najczęstszym z tych języków jest oczywiście angielski. Następny jest niemiecki, a potem francuski. Ja obecnie uczę się angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Do angielskiego przykładam się oczywiście najbardziej, ale francuski tez jest dla mnie bardzo ciekawy. Uważam, że bez języków trudno jest przeżyć, szczególnie osobom takim jak ja które kochają podróżować. Przedstawiam wam 3 najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze sposoby na naukę angielskiego. Zapraszam!

1. Duolingo

Ja obecnie uczę się tam francuskiego i czasem angielskiego. Duolingo ma bardzo ciekawie opracowany plan nauki – na początku możesz zacząć od podstaw lub jeżeli już trochę ten język znasz to przejść test, który sprawdzi twoje umiejętności i dostosuje do nich poziom. Aplikacja ta jest szczególnie przydatna w językach takich jak francuski, ponieważ mamy wtedy zakładkę do ćwiczenia wymowy. Z czystym sumieniem mogę polecić tą aplikację.

2. Oglądanie filmów po angielsku

Oglądasz cokolwiek co jest filmem anglojęzycznym? Nie bój się zmień język na ten oryginalny! Praktykuję tą metodę od dawna i naprawdę można bardzo dużo. Jest to bardzo przyjemna metoda i nie masz poczucia, że się uczysz. Ja ostatnio obejrzałam całą serię Harrego Pottera po angielsku i ku mojemu zdziwieniu większość rzeczy rozumiałam (chociaż możliwe że to dlatego że oglądam to 5 raz). Jeżeli nie jesteście jeszcze tak biegli w języku to włączcie sobie polskie lub angielskie napisy (zależy od stopnia waszego zaawansowania i szybkości mówienia bohaterów – jeżeli szybko mówią, a jesteście już trochę obeznani z językiem to lepiej włączyć angielskie napisy)

3. Angielskie podkasty i filmiki na YouTube

Możliwe, że mam tu trochę fanatyków YouTuba/Podkastów, a nawet jak nie to zachęcam szczególnie do podkastów. Sama słucham paru podkastów po angielsku, tyle że raczej robię to na Spotify, więc potrzebuje takich, które nie są zbytnio zaawansowane. O podcastach po angielsku planuje jeszcze napisać, ale teraz mogę polecić z takich łatwych Easy Stories in English i 6 minute English. Filmików na YouTube jest pełno, więc wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie to śmiało piszcie w komentarzach, mogę wam coś polecić 🙂

Macie jeszcze jakieś fajne sposoby na przyjemną i skuteczną naukę języków? A może z którychś już korzystacie i macie co do nich jakieś uwagi? Koniecznie napiszcie w komentarzach. Zasubskrybujcie też newsletter i wpadajcie na Instagrama, i do zobaczenia w następnym wpisie!