Coraz więcej osób sięga po książkę popularnonaukową. Są one w większości ciekawe, ale mają też zawartą wartościową wiedzę. Książek tych pojawia się coraz więcej na rynku (i to według mnie dobrze), lecz niektórzy nadal nie mogą znaleźć lektury idealnej dla siebie. Jeżeli tak jak ja uwielbiacie się dowiadywać się nowych rzeczy, to zapraszam was do tego wpisu. Oto 3 najciekawsze książki popularnonaukowe (po kliknięciu w nazwę przeniesie was do zakupu danej książki).

1. Mózg rządzi

Jest to książka psychologiczno-popularnonaukowa. Lektura autorstwa Kai Nordengen opowiada o (jak sam tytuł wskazuje) o naszym niezastąpionym narządzie-mózgu. Odpowiada ona na wiele ciekawych pytań; Czy mózg można wytrenować? Czy naprawdę używamy tylko 10% jego możliwości? Jak on właściwie działa? Nie jestem zbytnio fanką biologii, jednak ta lektura pozytywnie mnie zaskoczyła. Serdecznie polecam fanom biologii i nie tylko!

Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd - Nordengen Kaja | Książka w Sklepie  EMPIK.COM

2. Zapytaj astronautę

Z książki autorstwa Tima Peake’a możemy się dowiedzieć wszystkiego o kosmosie i pracy astronauty, ponieważ Tim Peake to nikt inny jak właśnie astronauta. Planujesz na poważnie iść w tym kierunku? Czy może chcesz się dowiedzieć jak, pachnie kosmos albo dlaczego w kosmosie jesteśmy wyżsi niż na ziemi? W takim razie to książka dla ciebie! Możesz ją czytać zarówno będąc w podstawówce, jak i na drugim roku studiów-Tim wyjaśnia wszystko zrozumiałym dla ludzi niewtajemniczonych (takich jak ja) językiem. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w  kosmosie - Peake Tim | Książka w Sklepie EMPIK.COM

3. Strrraszna Historia

We wpisie o najciekawszych książkach popularnonaukowych nie można zapomnieć o tej serii. Ostatnia pozycja (a właściwie pozycje) to książki „Strrraszna Historia” autorstwa Terry’ego Deary’ego. Dzięki tym książkom historia zacznie być ciekawa! Książki opowiadają o strrasznych faktach i ciekawostkach historycznych faktach w sposób zabawny i ciekawy. W serii możemy znaleźć lektury dla najmłodszych jak i dla tych starszych. Dzięki tym książkom każdy polubi historię!

Strrraszna historia" wcale nie taka straszna! - premiera - empik.com

I tak doszliśmy do końca naszej listy! Może czytaliście już któreś z tych książek albo znacie jakieś jeszcze, które powinny się pojawić na tej liście? Koniecznie napiszcie w komentarzu!

close

Bądź na bieżąco!

Chcesz dostawać powiadomienia o najnowszych postach? Zasubskrybuj mój newsletter, a ja będę ci przesyłać takie powiadomienia!